۴ راه‌کار چیدمان صندلى و مبلمان در اتاق نشیمن!

منتشر شده در

۱۱ اردیبهشت , ۱۳۹۸

۴ راه‌کار چیدمان صندلى و مبلمان در اتاق نشیمن!

 روش ساده اما جوابگو براى چیدمان صندلى و مبلمان در همه‌ى خانه ها وجود دارد که براى هر نقشه‌اى قابل استفاده است و می‌شود با رعایت آن‌ها اتاق نشیمنی شیک و شکیل چیدمان کرد.

چیدمان رو‌ در رو چیدن مبلمان و صندلى‌ها دور یک میز کوتاه (Coffee Table) طورى که کاملا روبه‌روى هم قرار بگیرند گفت‌وگو را آسان میکند و افراد دسترسى مناسبى به وسایل پذیرایى روى میز خواهند داشت.

تقسیم اتاق با استفاده از مبلمان در بعضی خانه‌ها لازم است فضاى ناهارخورى و نشیمن خانه را از هم جدا کنیم. از یک سالن بزرگ می‌توان استفاده‌هاى مختلفى کرد، می‌شود یک بخش را به تلویزیون اختصاص داد و بخش دیگر را به فضایى براى صحبت و گپ‌زدن. با نوع چیدمان مبلمان می‌توان این فضا را به راحتى دو بخش کرد، مثلا با گذاشتن یک مبل سه نفره وسط سالن، طورى که پشت به میز ناهارخورى قرار بگیرد می‌شود فضاى نشیمن را از غذاخورى جدا کرد.

چهار صندلى چهار جایگاه در خانه‌های با فضای کم که براى مبل‌هاى بزرگ و سوفا جا نیست، گاهى به‌کار گرفتن چهار صندلى یا مبل تک‌نفره راحت می‌تواند بهتر عمل کند! این طرح که انجام دادنش خیلى ساده و در عین حال نتیجه را تمیز و شیک می‌کند اگر با مبل‌هاى یک‌پارچه‌ انجام بشود منظم‌تر هم به نظر می‌رسد.

چیدمان مورب اهل ریسک و شکستن اصول تکراری هستید؟ این پیشنهاد مناسب شماست؛ برای شکستن فضای تکراری و مربع اتاق و ایجاد فضایی خلاقانه، مبلمان‌تان را نسبت به دیوارها مورب بچینید. مثلا در گام اول یک مبل بزرگ سه نفره و میز کوتاه جلوی آن را به شکلی اریب بچینید و بعد بقیه مبل و صندلى‌ها را بر اساس آن چیدمان کنید. همین‌طور برای هماهنگی بیشتر با فضای کلی اتاق می‌توان خطوط قالى را با تلویزیون یا شومینه هماهنگ کرد.

برچسب ها